Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bessy a Odeta

19.11.2013

   Odetce jsou tři roky.Je to stále moc hravé štěně.

S Besskou během roku zažívají plno dobrodružství.Byly s námi na horách,ale i u moře.Byly na dovolené u babičky s dědou a učí se žít s naším nejmenším členem rodiny,kterému bude za pár dní už rok.

Hodně času tráví spolu na zahradě,sledují co se děje na ulici a jako správní teriéři dávají štěkáním najevo,kdo tady bydlí.Pak se společně stulí v jednom pelíšku,i když může každá do svého, a odpočívají.

2021

Bessince je už 13,5 a Odetce 10.Mají za sebou těžké období.Obě si prošly zánětem dělohy. Bessy před Vánoci, kdy se z ničeho nic začala chovat divně, klepat se a rychle dýchat. Na veterině zjištěn zánět dělohy a na druhý den naplánovaná operace. Ta nakonec proběhla ještě ten samý večer. Zhoršovala se a po příjezdu na pohotovost se zjistilo, že děloha praskla. Týden bojovala o život, nechtěla jíst. Teď je znovu jak štěňátko, veselá, ráda si hraje ve sněhu a k misce se vrhá s velkou chutí.

Po této zkušenosti jsme se ns jaro domluvili na kastraci Odetky. Bohužel divné chování na začátku února, kdy kňučela, chtěla stále dovnitř a ven, pořád chtěla hladit nás přimělo k návštěvě veteriny. Šla tam s ní Elda a už nám ji nedali domů. Hned ji operovali a prý bylo štěstí, že jsme ji přivedli. Neměla typické příznaky - zánět dělohy byl uzavřený a kdyby jsme ji nepřivedli, praskl by jako u Bessy.

Rekonvalescence byla tentokrát hodně rychlá. Už druhý den jedla, vylezla sama z pelechu i si došla ven.

Dnes spolu řádí ve sněhu a že jim je tolik let by málokdo řekl.

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 75336
Měsíc: 310
Den: 9