Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bessy a Odeta 2011

18.1.

   Tak oba kluci (štěňátka naší Bessy Oskar a Oliver) jsou ve svých nových domovech spokojení a zažívají určitě mnoho a mnoho nového.Na rozdíl od naší Odetky spali první noc oba se svými novými páníčky.Odetka spala s Bessy,ale když v noci Beeska odešla na gauč,tak Odetka někdy kolem čtvrt na čtyři začala hrozně brečet.Sešla jsem k ní dolů,došla s ní ven,pak jí pohladila a šla spát.Ještě tak max.pět minut jsem slyšela že pokňourává,ale pak usnula a spala až do doby než jsme vstali.Druhá noc už byla bez problémů,žádné kňourání,jen protože jsme vstali až v sedm hodin,byl dole bohužel bobek,ale to se časem podá.

  Moc ráda má Odetka bílou ovečku,kterou jí vybrala Elda.Pořádně ji morduje a také s ní spinká,Dalším oblíbencem je plyšový pes u dveří,který má bránit průvanu.Když už jí ho nedovolím tahat,tak na něm aspoň spinká.

odetka-a-pejsek-18.1..jpg

  Taky už jsem jí zkoušela dát obojek,není z něj moc nadšená,škrábe se,ale celkem to jde.Zato když jsem jí dala vodítko,začala se škubat a pak si sedla na zadek a nechtěla se vůbec hnout.Tak musíme pomaloučku polehoučku ale jistě.

24.1.

 Odetka už je veliká šikulka.Doma už od pátku neudělala bobek,loužičku jo,ale to bude opravdu trvat.Dokonce už si s ní začínám rozumět,kdy chce jít ven kakat.Začne kňučet a když se jí zeptám "jdeme ven?"namíří ke dveřím.Minule dokonce začala štěkat,jako by říkala "jo,jo pojď".

  Venku s Besskou neskutečně blbnou ve sněhu.Odetka jí neustále provokuje,honí se pak po celé zahradě.

                         venku-na-terase-23.1..jpg

  Hodně se učí od Bessky,bohužel i to horší,jako je blafání na zahradě.Na povel "ke mně"často přiběhne,ale myslím že je ta úspěšnost dána spíše tím,že reaguje Besska.Budeme muset zahájit odděleny výcvik,aby jsme viděli,zda poslouchá i ona sama,nebo jen následuje Bessy.Na fotce je vidět jak je to důležitý pes

dulezity-pejsek-22.1..jpg

 7.2.

  Odetka už má za sebou druhé očkování,první delší procházku na vodítku mimo zahradu,ale taky i první jízdu autem a návštěvu.Jízdu autem zvládla naprosto bez problémů.Nejdříve se usadila vedle Bessky,koukala,ale po chvíli si lehla a usnula.I když cesta trvala více než hodinu tak na rozdíl od Bessy nezakňučela ani jednou.Na konci cesty jí čekalo další velké překvapení.První setkání s jinými pejsky.Do teď jediní pejsci které znala byla Besska a Oskar s Oliverem.Tady jí čekala Irská setřice a malá  půlroční Jorkšírka.Nejdřív trochu koukala,rozhodně ne bojácně,ale zvědavě.Hned se vrhla pejsky poznávat a rozběhli se všichni po zahradě.Po asi hodině a půl střídavého lítání venku na zahradě a uvnitř domu všichni ulehli.Odetka si drze vlezla do malé skříňky určené na hračky.

  Doma Besska s Odetkou občas svádí urputné boje o nějakou tu hračku.Díky teplejšímu počasí chtějí být holky daleko víc venku.V Odetce se westík opravdu nezapře,jakmile je někde sluníčko,hned se na něj vydá a vyhřívá si kožíšek.Dnes svítilo na jedno místo v kuchyni,tak si tam lehla a spokojeně usnula.

odetka-7.2..jpg

 14.3.

   Odetce jsou už skoro čtyři měsíce a roste z ní krásná psí slečna.

odetka-1.3.11..jpg

  Zároveň je to ale pěkný rošťák,který se snaží stále něco kousat,tahat a někoho provokovat ke hře.S Besskou lítají po zahradě jak pominutý.Asi v půlce února najednou Odetka začala večer kulhat na pravou zadní tlapku,ráno bylo vše v pořádku,ale večer opět začala kulhat a tentokrát už přestala na nožičku úplně došlapovat a ráno to nebylo lepší.Ač byla neděle,vzala jsem jí na veterinu.Po prohlídce nám pan doktor sdělil,že je to nejspíš jen pohmožděné,dostala injekci a měla být v klidu.Celkem složité udržet takhle temperamentní štěně v klidu.Druhý den už jsme šli k naší pani doktorce,ta diagnózu potvrdila,Óďa dostala další injekci,to už po kulhání téměř nebylo ani stopy a pak ještě pět dní sirup 1x denně.Teď už je úplně OK.Prý asi někde špatně šlápla,zapomněla nožičku,nebo se něco stalo při honičkách s Besskou na zahradě.

   Taky už jsme zažali chodit na procházky do Šárky.Odetka zvládá běhat stejně jako Bessinka bez vodítka,když na ní zavoláme,vrací se společně s Bessinkou.Většinou obě běhají kolem nás.Protože většinou má s sebou Eliška kolo,běhá Odetka za ní a někdy se jí taky dost motá.Je to super pohled.Když jdeme všichni,běhají holky mezi mnou a Pavlem,snažíme se hlavně učit povel "KE MNĚ" , "SEDNI" a "ČEKEJ,ZŮSTAŇ".Je vidět,jak moc pomáhá starší vzor,u Bessky to trvalo mnohem déle.Taky už jsme byli na hřišti,kam chodíme s Eldou na klouzačku atd.,a zdálo se,že Odetce se i tady bude líbit.Po procházce si obě moc rády odpočinou v pelíšku.

jako-pres-kopirak-23.2.11.jpg

   Očkování už má Odetka za sebou,teď jí čeká už jen vzteklina.Doufám že na veterinu půjdem opravdu až na to očkování.

    Odetka nám připadá že je opravdu jak kopie Bessky,za což jsme moc rádi.Občas jí říkáme že je to náš Odlitek.

bessy-a-odeta.jpg

Dokáže nás taky rozesmát.Když jí za něco vynadáme,trochu couvne a začne na nás štěkat,jako by nám chtěla říct "Co si to dovoluješ"

 

 19.11.2011

   Tak našemu mazlíkovije dnes 1.rok.Je to opravdu mazlík a větší než Bessy.Taky je pěkně uštěkaná,takže ji musíme okřikovat o něco více než Bessy.Bessy to je rozumná dáma.

   A Odlitek je to dokonalej.Dokonce i co se týče štěněcích úrazů. Ke konci března vběhla do garáže,a protože to tam neznala, skončila stejně jako Bessy v jejím věku v montážní jámě. Naštěstí se ani jedné z nich nic nestalo,jen byly hodně překvapené.

   odetka-a-bessy-unor-2011.jpg

  Za ten rok toho spoustu zažila. Naučila se s námi chodit na procházky,ať na hřiště nebo do lesa. Moc se jí líbilo,stejně jako Bessy,když jsme se vydali na houby.Nejdřív nevěděla,zda si má vybrat páníčka,nebo paničku,ale pak se k jednomu z nás přidala a spokojeně pobíhala kolem.

   Taky zažila jednu vyloženě psí dovolenou,na kterou Bessy jezdí moc ráda. Když odjíždíme na dovolenou,kam pejsci nemohou,ony jedou k naší známé,která má další dvsa pejsky,takže si užívají dokonalé psí smečky. Když jsme si pro ně přijeli,bylo vidět,jak jsou šťastné,ale doma pak byly uražené a ležely bez komunikace v pelechu.

  Na konci léta jsme jeli na dovolenou do Chorvatska a holky jsme vzali s sebouchorvatsko-bessy-a-odeta-3.jpg . Besska se hned po příjezdu jako obvykle vrhla rovnou do moře. Odetka jí z břehu nejdřív pozorovala, pak zkusilanjít do vody a byla její slaností dost překvapená.

Na rozdíl od Bessky,která do vody ihned skáče,Odetka tam chce ale neskočí.Za celou dovolenou tam skočila jen dvakrát, jinak jsme jí museli do vody dát.

Když jsme se vrátili,musela jsem je pořádně vydrhnout ve vaně šampónem a vykartáčovat. Byly plné prachu a bodláků a nasolené jak slanečci.

  Doma probíhají mezi Odetkou a Besskou šarvátky a vzápětí spolu leží spokojeně stočené v pelíšku.

bessy-a-odetka-srpen-2011.jpg

   Další kdo se Odetce postará o zábavu je Eliška.Nosí jí hračky ,sneží se jí komandovat kam má jít a co dělat a chce se s ní mazlit.Na rozdíl od Bessky jí Odetka dokonce někdy poslechne,ale většinou jí bere taky jako "štěně"se kterým se dá hrát a ňafat do něj.

  Rozdíl mezi nimi  ještě je,ale až Odetka zmohutní tak nevím jak je budeme poznávat.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 75336
Měsíc: 310
Den: 9