Jdi na obsah Jdi na menu
 


   19.11.2010 narození štěňátek

Už ve čtvrtek kolem desáté hodiny začala Bessy pobíhat,hrabat si pelech,zrychleně dýchat a nám bylo jasné,že se připravuje k porodu.Elišku(naši tříletou holčičku) jsme odvezli k babičce a dědovi a čekali,co bude dál.

    V pátek 19.11.v 16.40 přišel na svět první chlapeček,vážil 120g.Bessy jen koukala a nevěděla,co má dělat.Tak jsem musela pomoci,ale za chvilku se už začala vzorně starat.V 17.50 se narodil druhý kluk,200g,o kterého se postarala s naprostou samozřejmostí.

20.11-oliver-a-oskar.jpg

Poslední přišla na svět v 18.35 s menšími problémy holčička 115g.

20.11-odetka.jpg

Bohužel po holčičce nevyšla placenta a taky jsme nevěděli s jistotou,zda tam není ještě štěňátko.Bessy se starala o štěňátka,ale pořád dost zrychleně dýchala a když se po pěti hodinách od posledního štěňátka nic nedělo,tak jsem se s ní po telefonické konzultaci raději rozjela na veterinu.Tady udělali rtg,čímž jsme měli jistotu,že další štěňátko už tam není,dostala injekci Oxytocinu a jeli jsme domů.Snad už bude vše v pořádku.

bessy.jpg

Rodiče štěňátek :

matka - Kaily Bílý Hurricane

                               

 

 

 

 

tee_texis_taylor_happy_naux_07.jpg

 

otec- Tee Texis Taylor Happy Naux

 

 

 

 

20.11

 Celý den proběhl v klidu,okolo pelíšku jsme dali ohrádku a přes ní deku,aby měli co největší klid.Bessy se od štěňátek hne jen když něčím zašustíme v lednici,nebo když jí po troše přemlouvání donutíme jít ven.Tam pak pobíhá jak potrefená.Kluci zatím nepřibrali,holčička jo,už má 140g,i když všichni píjí,až je slyšet mlaskání.

Rozhodovali jsme jména a dohodli se na:menší kluk-Oskar

                                                           větší kluk-Oliver

                                                            holčička-Odeta

  21.11

  Bessy se od štěňátek téměř nehne.Jakmile jen kníknou,už se kouká,co se děje,ven aby jsme jí pomalu nutili.Stejně tak najíst a napít.Jen když jíme my,to přijde a kouká zda nám něco neupadne.Všechna štěňátka dobře pijí a přibírají.

  A tolik už váží:Oliver-226g;Oskar-167g;Odetka-174g.

21.11-spanek.jpg

 Dnes přijela od babičky Eliška a hned běžela okouknout štěňátka.Stála u ohrádky,koukala na ně,mávala jim a říkala jak jsou roztomiloučká.Už se moc těší až povyrostou a budou spolu dělat lumpárny.

22.11

  Největším průzkumníkem z našich štěňátek je Oliver.Dokonale dokáže využít deku,kterou Bessy nahrabe ke kraji pelechu a už se vydá ven,kde začne hrozně vřískat.Bessy je všechny stále bedlivě pozoruje,ale už,když usnou,začíná opouštět na chvilku pelíšek a lehá si sama někde opodál.Jakmile však jedem z nich trochu kníkne,hned je běží kontrolovat.

odetka.jpg

Odetka

Váhy:Oliver 265g;Oskar 190g;Odeta 197g

23.11

  Zatím to vypadá,že jsou to andílci.Celou noc o nich vůbec nevíme.Přes den se snažím být s Eliškou dopoledne i odpoledne na pár hodin pryč,aby měli klid.Vypadá t,.že jim to svědčí.

oskar.jpg

                                          Oskar

oliver.jpg

                                                                                             Oliver

Váhy: Oliver-310g;Oskar-232g;Odeta-231g

 25.11

 Štěňátka i Bessy jsou zlatíčka.Bessinka se vzorně stará,štěňátka čistí a je trpělivá při kojení.Už u nich pořád neleží v pelechu,často si lehne na deku před pelíšek,nebo někam na chvíli zaleze,ale stačí zakňučení a už je ji nablízku.

  .pic_0724.jpg

Odetka hodně vyhledává přítomnost Bessky nebo některého z brášků,přitulí se k nim a pak spokojeně spinká.Zato jak Oskárek tak Oliver klidně usnou sami uprostřed pelíšku.Vlastně Oliver má taky jedno oblíbené místo-u Bessky na hlavě.

Váhy:Oliver- 367g;Oskar- 266g;Odetka-274g

 

28.11

 Štěňátka jsou pořád zlatá,těžko uvěřit že za nějaký ten týden z nich budou nejspíš pořádní ďáblíci.Bessy se stará užasně,jsou krásně čistá,stejně jako pelíšek.Nejvíc kňučení je slyšet vždy když se napapají a hledají si polohu,kde zase spokojeně usnout.

odetka-a-oskar.jpg

Oskar a Odetka

Váhy:Oliver-446g;Oskar-350g;Odeta.356g

 1.12.

 Pejsánci se začínají čím dál tím víc projevovat.Hlavně v noci,když si nacpou bříška,hlasitě .29.11-trojcatka.jpgdávají vědět,že se chtějí někde stulit a spinkat.Nejvíc křiku nadělá Oliver.Cestuje urputně po okraji pelíšku několikrát dokola a křičí.Pokud se mu do cetsy připlete Oskar nebo Odeta,pokouší se k nim stulit,ale pak je přeleze a pokračuje ve svém putování.Prostě dobrodruh odmalička.Tohle trvá tak deset minut a pokud nezačnou křičet ostatní je pak klídek a tichoučko a všichni spokojeně chrupkají

 

 

 Všichni už postupně začínají zjišťovat,že na nožičky se dá taky postavit.Jsou to krátké pokusy,někdy jen na přední,jindy na zadní,ale snaží se.Odetku jsem viděla,jak už se zvedla na nožkách tak,že odlepila celé bříško od podložky.Taky už se občas ozve i pokus o štěknutí.

  Bessy už v pelíšku tráví daleko míň času.Častěji leží někde opodál,nejčastěji na sedačce.Taky se mnou a Eldou tráví víc času venku.Už se nehrne domů hned po vyčůrání,zato si užívá hojné sněhové nadílky,skáče v závějích a kontroluje kdo prochází na ulici.29.11-odetka.jpg

 

 

 

            Odetka                 

                         

 

29.11-oskarek-a-oliver.jpg

 

 

 

                    Oliver a Oskar

 

 

 

30.11-odetka-a-oskarek.jpg    

 

 

        Oskar a Odetka

                                                                                         

Váhy:Oliver-556g;Oskar-440g;Odeta-441g

 

Už jsem chtěla vypnout počítač a najednou se Pavel juknul na šťěňátka a všiml si,že Odetce už se rozlepila očíčka a začíná na nás koukat.Tak jsem zvědavá,kdo bude další.

2.12

  2.12-odetka.jpg

   Ráno se na nás částečně rozlepenýma očkama podíval i Oliver.Teď chybí jen Oskárek.

   Další pokrok který udělalal Odetka byl,že když Pavel přišel odpoledne k pelíšku,našel jí venku z pelíšku jak si spokojeně spinká na koberci před krbem.

   Všichni už se umí postavit na všechny čtyři,sice je to nejisté,ale kouzelné.

                                                                       Odetka

  

2.12-oliver.jpg

                                    Oliver                                                                                                                   

 

  4.12.

   Tak už na svět koukají všechna tři štěňátka.Oskárek,zatím ten nejhodnější,začal koukat včera ráno.Zjistila jsem to,když jsem jim ráno šla ostříhat drápky,kterými už Bessku asi dost škrábali.Ač jsem čekala že nejvíc bude vyvádět Oliver,který se zatím ozývá nejvíc,tak ten byl nejhodnější.Oskárek lehce zaprotestoval,zato Odetka se vztekala od začátku do konce.Dost mi tím připomíná svou maminku,téměř nic se jí neděje,ale všichni okolo to musí vědět.

 Oliver je opravdu křikloun,ne tak přes den,ale v noci.Tak dvakrát za noc nás probere,když sitrojcatka-3.12.jpg po nakrmení začne hledat místečko,kde by se uvelebil.Dřív trochu kňučel,teď mi to začíná připadat jako by mu někdo ubližoval.Poprvé jsem honem letěla k pelíšku a zjistila,že ostatní spokojeně už spí,jen on krouží po pelechu a ne a ne se uvelebit.Takhle kroužil pět,deset minut,pak se uvelebí a spokojeně spinká.

 

                              Oliver

oliver-na-zadech-4.12.jpg

  Bessy na ně občas zavrčí.Ani nevím,čím se zrovná provinili,ale zřejmě je to součást výchovy.Pelíšek usržuje stále v pro mě neuvěřitelné čistotě.

            eliska-u-stenatek.jpg                                                                                                                                

 

 Velkou radost má Eliška,nejraději by si štěňátka hladila a brala do ruky,ale je to poslušná holka.Štěňátka pohladí jen když jí to dovolím,do ruky je nebere vůbec.Většinou okolo projde,zamává jim,řekne "ahoj štěňátka",nebo "to jsou překrásná štěňátka" a jde si hrát.Už má rozhodnuto,kdo je její-Odetka.Dneska jí přinesla ukázet,jaký má prstýnek.

Váhy:Oliver-681g;Oskar-535g;Odeta-520g

 

9.12

 Dnes je štěňátkům 20 dní.Za tu dobu otevřeli očička,učí se chodit,začínají prozkoumávat svoje okolí,občas se jim podaří vykutálet z pelíšku a pomalu si začínají hrát,i když většinu dne stále ještě spinkají.Bessy někdy nelibě nese když chtějí do hry zapojit i jí,tak to dává chvíli najevo a pak se sebere a zmizí z jejich dosahu.Taky už mají za sebou dvoje stříhání drápků a první odčervování.Jsou to velký šikulové,pěkně přibírají,v noci už tolik nekňourají,tedy Oliver,ostatní byli hodní.

krmeni-9.12..jpg

oliver-9.12.jpg

                                            Oliver

oskar-9.12.jpg

                                            Oskar

bessy-a-odetka-9.12.jpg

Bessy s Odetkou

eliska-a-oliver-5.12.2010.jpg

                  Elda a Oliver

Váhy:Oliver-848g;Oskar-712g;Odeta-678g

13.12.

 Štěňátka už dostala svou první hračku-plyšovou kost.Nejdřív na ní jen koukali,pak začli čumáčkama očuchávat a strkat a nakonec si z ní udělali polštářek.

prvni-hracka.jpg

 Jako druhou hračku mají takový uzlík,jehož roztřepené konce se jim moc líbí a snaží se do něj svými bezzubými tlamičkami zakousnout.Jinal disciplína "z pelíšku ven"už jim nečiní veliké obtíže.když jsme přišli odpoledne z procházky,spal v pelíšku jen Oskar,Oliver s Odetkou spali spokojeně za pelíškem.

krmeni-14.12.jpg

Váhy:Oliver-990g;Oskar-855g;Odeta-800g

17.12

 Štěňátka už bravurně lezou z pelíšku dovnitř a ven,často zalezou za pelíšek a tam spokojeně spinkají.Oliver už zdokonalil své lezecké umění tak,že přelezl stupínek,který mu v tom měl zabránit a vydal se na průzkum obýváku.Ač venku jsem ho po příchodu domů nenašla,neklamné známky návštěvy mimo mnou vyhrazeny prostor byly patrné .

oskar-a-oliver-17.12.jpg

Tím bylo rozhodnuto o jejich přestěhování do větších prostor s menší možností úniku.Nejdřív se toto stěhování setkalo se všeobecnou nevolí,ale po chvíli zjistili jaké jsou výhody většího prostoru a začali lumpačit.

Taky už zde mají na části noviny,aby se pomalu začali učit na ně čůrat.Celkem mě překvapilo,že většinou se opravdu trefí na noviny,tak uvidíme jak to bude další dny.

 

oliver-a-nova-hracka-oskar-17.12.jpg

 Už se z nich pomalu začínají stávat zubaté "potvůrky".Nejvíc zoubků je cítit u Olivera.

Aby si začali ne něčem trénovat zoubky,dostali dnes novou hračku.

 

 

 

 

Váhy:Oliver-1107g;Oskar-973g;Odeta-875g

18.12.

prvni-papani-18.12.jpg

Dnes jsme začali dávat štěňátkům granulky.Samozřejmě pěkně namočené.Jako první se do nich,podle našeho očekávání,pustil Oliver.Krásně si při tom mlaskal.Druhý je přišel ochutnat Oskárek.Nejdřív se podíval do misky s vodou,kde si pořádně vymáchal ťapku,ale pak už správně nasměroval k papání.Poslední trochu nedůvěřivě přišla Odetka,ale taky si pěkně mlaskala.

Jakmile se však objeví Besska,cokoliv jde stranou a ženou se na mlíčko.

odpocinek-po-jidle-18.12.jpg

 

Po jídle a troše dovádění se pak většinou všichni stulí ne jednu hromadu a spinkají.

 

 

 

 

Hlavně Oliver si začíná na hračkách trénovat zoubky.Oskar ten si zase trénuje packy na Oliverovi,jen Odetka se od včerejška do her tolik nezapojuje.Vypadá smutně,asi se jí tolik nezalíbilo to stěhování.

Váhy:Oliver-1175g;Oskar-1024g;Odeta-910g

24.12. Štědrý den

  Štěňátkům je dnes pět týdnů.Už jsou z nich pořádní rošťáci.Při svých hrách už někdy pěkně vrčí,občas se ozve i pořádné zakňučení jak na sobě zkouší své zoubky.Moc rádi mají když jim uklízím jejich kouteček.Mají volný pohyb po chodbě,kuchyni a obýváku.Často mi při tomoskar-v-tasce-22.12.jpg pomáhá Eliška,která u nich sedí na zemi,občas některého z nich popadne a dá si na klín a hlavně sleduje kde ktrerý zrovna je.

 

 

                                              Oskar

 

 

oliver-sportovec-22.12.jpg

 

 

 

 Oliver

 

 

 

odetka-u-misek-bessky-22.12.jpg

 

 

 

                                                Odeta

 

 

 

 Velká obliba je začít mě kousat do kalhot,což se však nesetkává s mým velkým pochopením.

  Granulky už pěkně baští,a tak dnes na přilepšenou dostali pribiňáčka.První se k němu opětpribinacek-24.12.jpg vrhl Oliver,pak Oskar a Odetka.Bessky mlíčkem však nikdy nepohrdnou.Také mají za sebou druhé odčervení,které,stejně jako první,k mému velkému překvapení přijali bez většího odporu.

 

 

 

 

stedry-den-24.12.jpgK Vánocům dostala štěňátka pribiňáček a Bessy pod stromeček několik zabalených dobrot.Ani jsme jí je nemuseli dávat a rozbalovat.Sama si je bez sebemenšího problému našla,rozbalila a také hned snědla.Já pak mohla vzít vysavač a tu spoušť po ní uklidit,ale kdo by se na ní zlobil-chytrej a samostatnej pejsek,tak snad to po ní její dětičky získají.

 

 

 

 

 

odeta-oliver-oskar-24.12.jpg

Odeta,Oliver,Oskar

Váhy:Oliver-1390g;Oskar-1263g;Odeta-1112g

27.12.

 Dovádění těch tří rošťáků začíná nabírat na intenzitě.Ač je Odeta nejmenší,je při jejichsouboj-27.12.jpg šarvátkách nejhlučnější a taky se hodně prosazuje.Dost často položí jednoho z kluků na lopatky.Je dost podobná svojí mamince.Oliver s Oskarem,co se soubojů týče,nezůstávají pozadu,ale není u toho takový řev.

Bessku jejich souboje nechávají v klidu.Občas se na ně jde podívat,když už je řev veliký,ale pak se sebere a jde si hajnout.

 

 

 

panicko-nerus-27.12.jpgProtože do velkého pelechu vlezli jen vyjímečně,zato do menšího,kde spí normálně Bessy se po otevření ohrádky hnali hned,vyměnila jsem jim dnes pelíšky.Na spinkání se hned všichni nahrnuli do pelíšku a byli spokojení.Ani Besska nevypadala nespokojeně.

 

 

 

  oskar-tvaroh-to-je-dobrota-27.12.jpg

Dneska dostali k jídlu tvaroh.K mému překvapení se do něj pustili ještě s větší chutí než do pribiňáčka a misky byly za chvilku prázdné.

 

 

 

 

Váhy:Oliver-1516g;Oskar-1387g;Odeta-1231g

29.12.

rostak-oliver-28.12.jpg

 Dneska zkusili jak chutná  piškotek,trochu namočený moc velka mňamka.Jsou to moc přátelští a společenští štěkové.Jakmile někoho spatří v dohledu,hned se vrhají k ohrádce,chtějí ven a mazlit se a následně i cokoliv,co jim přijde do cesty,okousat.Stane se tak,že už musíme začít taky vychovávat,což se nesetkává s pozitivní reakcí,ale netrvá dlouho a už zase dělají nějakou jinou lumpárnu.

Odetka se stále víc a víc zdokonaluje v souboji a to hlavně s Oskarem.Oliver si často stoupne opodál a kouká jak se ti dva rvou.Do soubojů s Odetkou se tolik nepouští,když tak spíš s Oskarem.To se však Odetce nelíbí a snaží se ho zapojit.

 

 

elda-a-odeta-28.12.jpgOdetka je prostě pořádnej čertík.Stejně jako naše Eliška.Ty dvě budou asi ďábelské spojení+.

Je těžké je charakterizovat,každou chvíli předvádí něco nového.Jednou je kliďas ten,druhý den zas někdo jiný.

 

 

 

 

 

 

Váhy:Oliver-1615g;Oskar-1488g;Odeta-1300g

1.1.2011

  Tak tu máme Nový rok.Vstup do něj zvládla naše bílá smečka v naprostém klidu.Okolo násoskar-u-bessky-v-pelechu-31.12.jpg naštěstí moc velký rámus nebyl a ani ten jeden malý ohňostroj,co jsme odpálili na zahradě je nevytrhl z jejich poklidného spánku.Byli po celém dnu asi dost unavení.Po obědě měla štěňátka návštěvu,což se jim moc líbilo,protože měla volný pohyb nejen po chodbě a kuchyni,ale koukla se i do obýváku.Nejoblíbenější se stal kout u francouzského okna a hlavně botky na terasu.

 Pak přišla popřát naší Eldě k narozeninám babička,což štěňátka také musela prozkoumat,no a taky teta,strejda a Eldy bratránek,kteří samozřejmě nemohli zůstat bez jejich povšimnutí.

 oliver-3---1.1..jpgRáno jsem díky jim a Eldě v jednom kole.Jakmile se vzbudí naše Elis,jdu jí dolů udělat mlíčko,no a jak mě vidí ta bílá smečka,začnou hned hrozně kňučet a dožadovat se pozornosti.Takže kromě mlíčka ještě rychle nalámat piškoty,přidat trochu pribiňáčku,tvarohu...a dát těm hladovcům najíst.Chvíli je klid,ale pak chtějí být puštěni směr kuchyň a blbnout ne větším prostoru,což já využiju k uklizení jejich "kutloch", i když s jejich častečnou asistencí.Bessku nechává jejich křik celkem v klidu,koukne na ně a pak většinou peláší za páníčkem do postele.             

   Elda už několikrát pocítila stisk jejich zoubků.Zatím se tomu směje,ale myslím že bude přituhovat.Oni si k ní dovolí daleko víc než k nám.Jakmile se objeví v jejich blízkosti,vrhají se na ní.

oliver-chce-zakousnout-eldu-1.1..jpg

Váhy:Oliver-1757g;Oskar-1620g;Odeta-1427g

3.1.

  Štěňátka dnes mají za sebou svoje první očkování a všichni dostali čipy.Při očkování vyváděla nejvíc Odeta,při čipování Oskar.Oliver moc nekvílel,ale pěkně při obojím zavrčel.Pani doktorka je všechny taky prohlédla a všichni jsou v naprostém pořádku,vše jak má být.

  Pokusila jsem se je nafotit ve výstavním postoji,ale jak je vidět,jsem začátečník a nevímoliver-3.1..jpg přesně jak na to.

 

 

                                         Oliver

 

 

 

oskar-3.1..jpg

 

 

 

    Oskar

 

 

 

odeta-3.1.jpg

 

                                                 

 

                                          Odeta

 

 

 

  Doma je čím dál tím víc rušno.Jejich dovádění nabírá čím dál tím víc na intenzitě,ale je to krasný sledovat.

oskar-a-bessy-3.1..jpg

Oskar a Bessinka

Váhy:Oliver-1802g;Oskar-1700g;Odeta-1467g

5.1.

  Včera jsme byli celý den pryč,a tak štěňátka i Eldu hlídala celý den babička.Večer byla ráda,že už jsme přijeli.Oliver se snažil utíkat,věčně se prali.Mě to přijde normální,já to s nimi zažívám dnes a denně.Pravda že boje se s víc a víc přiostřují.Jsou to prostě zdravá,krásná hravá štěňátka.

  Už baští nenamočené granule.Když jim dám namočené,moc se k nim nemají a raději baští suché.

  Taky už se byli podívat na chvilku venku,škoda že je tam taková zima.Kluci to zvládali skvěle,Odetka se po chvilce trochu třásla,tak jsem jí vzala do náruče.

oskar-s-odetkou-5.1..jpg

Oskar a Odeta

Váhy:Oliver-2033g;Oskar-1830g;Odeta-1604g

 7.1.

   Tak pejsci prošli první větší kosmetickou úpravou.Moc se jim to nelíbilo.Opět nejvíc vyváděla Odetka.Když jsem jednoho stříhala,ostatní se bavili motáním se mi okolo nohou,rvaním se a přetahováním o ručník.Když se řev stupňoval,vždy přiběhla bessy,aby je trochu srovnala-což bylo poměrně často.

  Chvílemi mám pocit,že už začne téct krev.Ale nikdy si nic pořádně neudělají a pak si společně lehnou do pelíšku a spí.Jsem zvědavá jak zvládnou své rozdělení,je to pořádná smečka.

oskar-a-odetka-7.1..jpg

vzorna-matka-7.1..jpg

 

 

 

Bessinka všechny několikrát denně očist.Tady Odetku.

 

 

 

 

odetka-oskar-oliver-6.1..jpg

Odetka,Oskar,Oliver

(ještě neostříhaní 6.1.)

  Také už umí bez problémů vylézt na schod a tak ohrádka montovaná nejdříve kvůli Bessce,ponechána kvůli Elišce teď slouží i proti šplhání štěňátek po schodech.Hlavně Oliver je v tomto sportu velice zdatný.Jednou jsem nezavřela,když jsem běžela Eldě pro oblečení a hned byl na druhém schodě.

Váhy:Oliver-2090g;Oskar-1875g;Odeta-1650g

9.1.

 Štěkové dnes byli vzorní.Ráno jsem je vzala ven,všichni se vzorně vyčůrali a vykakali,po jídle to samé.Vždy po probuzení,nebo než jsme odcházeli,nebo po jídle šli na chvilku ven.Výsledkem bylo to,že doma za celý den neudělali ani jednou bobek,loužička sice sem tam ano,ale to by byl zázrak,kdyby ani ta ne.Sice je to celkem honička je uhlídat,hlavně při cestě domů.Všichni mají tendenci,stejně jako jejich maminka,zalézt pod auto,které nám stojí u vchodu.Ne že by se tam chtěli schovat a nejít domu,asi mají pocit,že je to kratší.Odetka s Oskarem tak vyšli s umazaným kožíškem a vůbec se jim nelíbilo,že jsem jim to chtěla utřít.Ale jinak utírání tlapek když jdeme z venku snášejí s naprostým klidem.Jinak venku vypadají spokojeně,ale vzhledem k zimě se na nějakou větší lumpárnu naštěstí nestačí dostatečně rozkoukat.

   Eliška i štěkové si k sobě nachází cestu čím dál tím víc viz foto.

elda-je-prima-hracka-ii-9.1..jpg

Váhy:Oliver-2176g;Oskar-1976g;Odeta-1705g

13.1.nejlepsi-hracka-12.1..jpg

Tak jsem štěňátkům ukázala nové hračky ,krabice od čehokoliv a pet lahev.Obojí mělo veliký úspěch,horší už to bylo s životností daného předmětu.Pravda lahev vydržela o něco déle.Z krabice se nejdříve stalo cosi otřepaného,co se postupně přeměnilo v otrhanou placku.Ale radost byla úžasná.

 

 

prijela-navsteva-12.1..jpg

Protože se nezadržitelně blíží den,kdy nás oba kluci opustí,chtějí je ještě Ti co je vídají od malička vidět a rozloučit se s nimi.

Teta jim s Mirďou už k Vánocům dali každému hračku a nějaké mlsky a teď jim opět přivezli něco na cestu.

 

 

 

bessy-13.1...jpg

Dnes se na štěňátka a Bessy přijela podívat chovatelka (pani Štenglová)od které máme Bessinku.Bessku pořádně ostříhala,trochu i štěňátka,i když tam toho ještě moc nebylo.Teď je i Besska takové štěně.

 

 

 

 

 15.1.

oskar-oliver-odetka-15.1.2011.jpg

Oskar,Oliver,Odetka

Tak tady je poslední společná fotka našich štěňátek.Oskar dnes odcestoval se svojí novou rodinou až do Ostravy.Tak snad cestu zvládl bez větších obtíží a zvládne i první noci.Myslím že to bude spokojený a celou rodinou milovaný pejsek.

  Na ostatních ani není poznat,že by jim chyběl,ale do hlaviček jim nikdo nevidí.Ale o něco klidněji tu je,vždyť Odetka a Oskárek se spolu rvali pořádně,hlavně hlasitě.Zítra pojede do nové rodiny i Oliver.

16.1.

  Dnes od nás do nové rodiny odjel i Oliver.Jel do Děčína a na rozdíl od Oskárka,kterému jméno zůstane,se Oliver bude jmenovat Tory-nevím zda se to bude psát takhle,ale zapoměla jsem se jeho nyvých páníčků zeptat.Stejně jako u Oskárka,ani dnes jsem nedokázala zadržet slzy.Byli to naši ňufíci a hlavně přítele Oliver miloval.Kdykoliv ho viděl mohl si ocásek ukroutit.

oliver-16.1..jpg

   Oskárek prý zvládl cestu naprosto báječně,usnul asi po 20 minutách na klíně jedné z holčiček a tak spal až do Ostravy.Ani v noci žádné velké kňučení nebylo.Tak jsme moc rádi že je spokojený ve svém novém domově.

  Odetka teď dává mnohem víc zabrat Bessce.Doráží na ní,chce se s ní prát jako s klukama.Aby si měla s čím hrát,tak jí dokonce Eliška věnovala jednu svou plyšovou hračku,do které se Odetka hned s velkou chutí pustila.Taky jí vozí na dece.Už začíná hezky reagovat kdzž jí řeknu že jdeme ven,přicupitá a jde,bez velkého přemlouvání.Přemlouvání je trochu když má jít domů,ale nakonec přijde a nemusím pro ní chodit.Taky už dostává při jídle výchovné lekce od Bessky když se jí chce podívat do misky.

odeta-16.1..jpg

 

18.1.

   Tak oba kluci jsou ve svých nových domovech spokojení a zažívají určitě mnoho a mnoho nového.Na rozdíl od naší Odetky spali první noc oba se svými novými páníčky.Odetka spala s Bessy,ale když v noci Beeska odešla na gauč,tak Odetka někdy kolem čtvrt na čtyři začala hrozně brečet.Sešla jsem k ní dolů,došla s ní ven,pak jí pohladila a šla spát.Ještě tak max.pět minut jsem slyšela že pokňourává,ale pak usnula a spala až do doby než jsme vstali.Druhá noc už byla bez problémů,žádné kňourání,jen protože jsme vstali až v sedm hodin,byl dole bohužel bobek,ale to se časem podá.

  Moc ráda má Odetka bílou ovečku,kterou jí vybrala Elda.Pořádně ji morduje a také s ní spinká,Dalším oblíbencem je plyšový pes u dveří,který má bránit průvanu.Když už jí ho nedovolím tahat,tak na něm aspoň spinká.

odetka-a-pejsek-18.1..jpg

  Taky už jsem jí zkoušela dát obojek,není z něj moc nadšená,škrábe se,ale celkem to jde.Zato když jsem jí dala vodítko,začala se škubat a pak si sedla na zadek a nechtěla se vůbec hnout.Tak musíme pomaloučku polehoučku ale jistě

 Protože už jsou kluci z domu,další příspěvky co se týče našich štěků budu psát do nové rubriky.Jakmile se však dozvím něco o "našich" klucích nebo dostanu nějakou jejich fotku,přidám ji sem.

24.1.

  Dnes nám psala panička od Oskárka.Má se moc dobře a je miláčkem rodiny.Stejně jako Odetka už i on si pomalu začíná zvykat na obojek a učit se prvním povelům.

 1.8.2011

  Tohle je asi poslední,co sem ke štěňátkům píšu a trvalo mi to měsíc,než jsem k tomu dostala "sílu".Nevím bohužel přesné datum,ale na konci června se stala moc smutná událost.Oliverka "Toryho"srazilo auto a byl na místě mrtvý.Ještě teď se mi hrnou slzy do očí.

22.11.2011

  V sobotu naše štěňátka oslavila jeden rok a z obou vyrostli krásní a troufám si říct i spokojení pejsci.p1010574.jpg

  Jak je vidět,záliba,kterou měli už jako dvouměsíční štěňátka jim zůstala i po téměř roce.Na fotce je Oskárek,jak pucuje krabici.Odetka by rozhodně nezůstala pozadu.

Další foto najdete v galerii.

Takže hafíci jestě jednou všechno nejlepší k narozeninám,spoustu psích kamarádů,výborných kostiček a super hraček

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 75336
Měsíc: 310
Den: 9